Zobacz również

Pęknięta szybka w iPhone – co zrobić?

Dodano: 2016-07-17 Przez: admin


 
Smartfony z pękniętą szybką są chyba najczęstszymi „pacjentami” serwisów. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby na szybce pojawiły się pęknięcia lub też została ona całkowicie rozbita.
 
Nowoczesne telefony są coraz bardziej delikatne. W przeszłości do ochrony ekranów stosowało się przede wszystkim tworzywa sztuczne różnych rodzajów – dość elastyczne, dlatego też bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.
 
Teraz ekrany zabezpieczane są przede wszystkim przez hartowane szybki, które zapewniają krystalicznie czysty obraz, ale za to są dość delikatne i nawet upadek z niewielkiej wysokości może spowodować ich uszkodzenie. To jednak nie tylko sprawa samej szybki, ale również innych elementów, na przykład ramki, która utrzymuje ją w miejscu. Gdy jest zbyt delikatna, wtedy wymiana wyświetlacza jest często jedynym rozwiązaniem.
 
Wymiana całego wyświetlacza czy tylko szybki?
Zazwyczaj autoryzowane serwisy Apple wymieniają cały wyświetlacz, co dodatkowo podnosi koszty, ale w serwisach nieautoryzowanych można wymienić tylko szybkę, do czego wykorzystuje się zamienniki. To tańsze rozwiązanie, ale najlepiej zdecydować się na nie wtedy, gdy gwarancja na iPhone już minęła.
 
Gdy urządzenie nadal jest chronione gwarancją, warto zdecydować się na autoryzowaną naprawę – będzie droższa, ale w razie innych problemów z telefonem nie pojawi się odmowa wykonania napraw lub też dodatkowe opłaty ze względu na nieoryginalne części.
 
Gdzie zlecić naprawę?
Zasadniczo usterki mechaniczne nie podlegają gwarancji, dlatego też jeżeli twój telefon upadnie, szansa na bezpłatną usługę jest minimalna. W takich sytuacjach wykonuje się wymianę wyświetlacza za opłatą i to zwykle dość wysoką, ponieważ w zależności od modelu telefonu oraz od serwisu cena ta wynosi od około 300 do 800 złotych.
 
Jeżeli szukasz serwisów, w których możliwa jest tania wymiana szybki w Apple, wpisz do wyszukiwarki słowa „naprawa iphone warszawa”, aby znaleźć je w danej lokalizacji. Naprawy tego rodzaju można zlecać również przez internet.
 
Zabezpiecz szybkę w swoim telefonie
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że przed uszkodzeniami wyświetlacza można się zabezpieczyć. Najlepiej zakupić wtedy folię poliwęglanową lub też dodatkową szybkę, tak zwany hard glass, która zabezpieczy ekran, chociaż telefon za jej sprawą stanie się odrobinę grubszy. Dodatkową ochronę zapewni futerał na smartfona.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy